O mně

Jiří Homoláč

  • 10km: 29:59,76 (Nový Jíčín 2014)
  • 1/2 maraton: 1:03:23 (Praha 2017)
  • maraton: 2:16,55 (Hamburg 2016)

 

Narozen: 25.2. 1990 | Přezdívka: Homi | Národnost: Česká
Výška: 1.81 | Váha: 68­ kg
Tým: Adidas Running Team | Klub: VSK Univerzita Brno
Trenér: Robert Štefko

Od mala mě moje srdce táhlo ke sportu. Oba rodiče jsou založením sportovci, ale nikdy mě do sportu nenutili. Vedli mě spíše k všestrannosti, hrál jsem dokonce i 9 let na akordeon. Tam se asi vyvinul můj vztah ke každodennímu drilu, který jsem následně využil ve sportovní oblasti. Ať už to bylo období, kdy jsem hrál fotbal nebo poté, když jsem se na fotbale zranil a začal běhat.

Jako fotbalista jsem si nevedl vůbec špatně, v dorostu jsem hrál krajský přebor a nebýt zranění, mohl jsem to možná dotáhnout i výš. Nicméně osud chtěl jinak a já v 17­ti letech ukončil fotbalovou kariéru. Jelikož jsem v té době měl dostatek sebevědomí dotáhnout to ve sportu do nejvyšších pater a v běhání jsem měl již dílčí úspěchy na základní škole, rozhodl jsem se přesedlat z kolektivního sportu na individuální. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a již v první sezóně jsem se kvalifikoval na MS v běhu do vrchu ve švýcarském Ovronnaz. Tento úspěch mi dal ještě větší chuť do tréninku a závodění. A tak začal můj běh na dlouhou trať.

Má běžecká kariéra se od té doby vyvíjela různými směry. Vyzkoušel jsem si všechny běžecké disciplíny od běhů na dráze, v terénu, běhů do vrchu, až jsem se dostal k silničním běhům, které mi přirostly k srdci nejvíce. Mojí současnou specializací jsou závody od 10km po maraton.

Prozatímním vrcholem pro mě bylo letošní 2,5 měsíční soustředění v Keni v nadmořské výšce 2400 m.n.m. po kterém jsem si vylepšil osobní rekordy na 1/2maraton i maraton.